Ultrazvukové senzory usnadňují parkování

Pokud jste někdy použili parkovací automat, pak zřejmě máte automobil vybaven ultrazvukovými senzory ADAS, které bývají umístěny v podbězích kol a na krytech předního a zadního nárazníku.

Nabíjení za jízdy díky solárnímu střešnímu oknu

Výrobci automobilů na celém světě hledají způsob, jak propojit solární energii s elektromobily. V Evropě v této oblasti zaujímá přední místo německý start-up Sono Motors. 

Mobilní servis se stěhuje zpět do autodílen

V celé Evropě si mnoho podnikatelů zabývajících se výměnou autoskel klade jednu a tutéž otázku: Měli bychom nadále poskytovat mobilní služby?

Radarová čidla ADAS pomáhají zabránit kolizím

Tentokrát se podíváme na radarová čidla obvykle umísťovaná za předním nárazníkem nebo jeho mřížkou. Pracují tak, že vysílají vysokofrekvenční radiový signál, který se odráží od předmětů a vrací se zpět do vozidla.

Užijte si zelenou vlnu!

Jednou z nejotravnějších věcí při řízení auta jsou světla na semaforech, kde vždycky naskočí červená, jakmile se přiblížíte. Pokud však bude pokus zaměřený na upozorňování řidičů přijíždějících k semaforu úspěšný, může se toto neustálé zastavování a rozjíždění stát minulostí.

Virtuální realita AGC jako jedno z největších lákadel Automechaniky 2018!

Před několika týdny se zavřely dveře za posledním z 136 000 návštěvníků ze 181 zemí, kteří v tomto roce veletrh navštívili, což je absolutní rekord.

Svět AGC součástí virtuální reality na Automechanice!

AGC se opět prezentuje na Automechanice, největším světovém veletrhu zařízení a příslušenství pro automobilový průmysl, který se bude konat ve Frankfurtu od úterka 11. do soboty 15. září.

Bezpečnostní kamerové snímače sledují silnici přes čelní sklo!

Tento měsíc se v rychlosti podíváme na kamerové snímače neboli obecněji zařízení namontovaná za čelním sklem.

Udělejte si billboard z čelního skla vašeho automobilu!

Výrobci skel, dodavatelé technologií i výrobci automobilů spojují své síly s cílem udělat z čelního skla displej, který bude schopen nabídnout řidiči reklamní informace, navigovat jej a poskytovat informace o stavu vozu.

Poptávka po automobilovém inteligentním skle stále roste!

Rychlý vzestup inteligentních skel v automobilovém průmyslu bude určitě pokračovat. Nedávná zpráva společnosti NanoMarkets předpokládá, že se trh v roce 2019 vyšplhá až na 2,1 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 1 miliardu v porovnání s rokem 2014.