Back

Mobilní servis se stěhuje zpět do autodílen

Thumbnail

V celé Evropě si mnoho podnikatelů zabývajících se výměnou autoskel klade jednu a tutéž otázku: Měli bychom nadále poskytovat mobilní služby? Bylo zvykem, že odpovědí na tuto otázku bylo jasné ANO: zákazníci takové služby požadovali a kvalita montáže prováděné jedním pracovníkem byla považována za stejně dobrou jako montáž v autoservisu. Kromě toho, pokud konkurence nabízí mobilní služby, jen těžko můžete svým zákazníkům říct, že vy ne.

 

Za posledních pár let se však věci významně změnily. Škála a složitost zařízení ADAS na dnešních modelech donutily servisy v oblasti aftermarketu, aby svůj způsob práce pozměnily. V servisech specializovaných na autoskla vyžaduje výměna čelního skla před senzorem kamery zásah specializovaného týmu, použití odpovídajícího vybavení a čas na provedení kalibrace.

 

Samotná čelní skla se také zvětšila, protože návrháři automobilů usilují o snížení odporu vozidla (a tedy o nižší spotřebu) a snaží se dostat do interiéru vozů maximum přirozeného denního světla. Precizní montáž a seřízení mnoha dnešních velkorozměrových hi-tech čelních skel si může vyžádat zásah dvou osob, které budou ke své práci potřebovat vybavení autoservisu.

 

Spíše než investicemi do mobilních služeb, se mnoho dnešních servisů specializovaných na autoskla zaměřuje na školení svých techniků, aby lépe rozuměli systémům v připojených automobilech a dokázali provést kalibraci elektroniky po výměně čelního skla. A to je činnost, kterou lze kvalitněji zajistit v autoservisu.